Pratik Rusça

Adından da anlaşılacağı gibi “PRATİK RUSÇA” dil paketi Rus dilini pratik ve kolay bir şekilde öğrenip kısa sürede konuşabilmeniz için hazırlandı. PRATİK RUSÇA, görsel ve işitsel tüm öğrenme alanlarına hitap eden; dijital dokümanlar, videolar ve ses dosyalarından oluşan interaktif bir eğitim platformudur.


Dersler 7 Ana Üniteden oluşmaktadır. Her ünite kendi içinde bölümlere ayrılarak 16 Üniteye ayrılmıştır. Her bölümde konu anlatımları ve sonunda dinleme alıştırmalarına bulunmaktadır. Konu sonundaki dinleme alıştırmaları daha önce işlenen konuların tekrar edilmesini sağlarken, bölümün sonundaki alıştırmalar ise önceki konuları özetler ve genişletir. Diyalogların ve Alıştırmaların başındaki numaralar hem seslerle hem de videolar ile eşleşerek sizin kolayca ilgili materyale ulaşmasını hedeflemektedir. Başlıklarda yer alan ikonlar ise sizi çalışma konusunda yönlendirmek üzere kurgulanmıştır.


Ünitelerdeki her konuya paralel, Rus Dili öğretmenleri tarafından hazırlanmış konu anlatım videosu ve ardından dijital dokümanlarda da yer alan diyalog örneklerinin anadili Rusça olan kişilerin küçük skeçler halinde oynadığı film parçaları bulunmaktadır. Günlük hayatta karşılaşabileceğiniz bu diyalogların dinleme alıştırmalarının yanı sıra konularda geçen yeni kelimelerin telaffuzları ve alıştırmalara ait dinleme metinleri de yer almaktadır.

Alıştırmalarda günlük hayatta en sık karşımıza çıkan Tanışma, Alışveriş, Yemek, Aile, Ev, Meslek, Yaş, Tercihler, Ulaşım gibi pratik konulara geniş yer ayrılmıştır. Uzun metinlerden çok diyaloglara ağırlık verilmiş, konuşmayı geliştirmek için doğrudan sorular sorulmuş, her seferinde benzer diyaloglar kurmaya yönlendirilmiştir.


Çalışırken ayrıca bir sözlüğe gerek kalmadan, aradığınız sözcüğü pratik ve kolay bir şekilde bularak çalışmaya devam edebilmeniz için her iki ünitenin sonunda kitaplara özgü yaklaşık 1.000’in üzerinde kelimenin bulunduğu sözlük eklenmiştir.


Ayrıca sitemizde, 4 bin kelimelik, rahatlıkla ulaşabileceğiniz, telaffuzlarını kolayca öğrenebileceğiniz ve kelime hazinenizi geliştirebileceğiniz bir sözlük bölümü de mevcuttur.


Titizlikle hazırlanan bu materyaller düzenli ve özenli bir çalışmayla sizi başarıya ulaştıracaktır. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma aşamalarının tamamını eksiksiz biçimde tamamlamak, özellikle dinleme alıştırmalarını birçok defa dinlemek size büyük yarar sağlayacaktır. Sitemiz size Rusçayı kolaylıkla öğrenebilmeniz için bol ve sade açıklamalarla, resimlerle, kolaylaştırıcı tablolarla ve tekrar alıştırılmalarıyla zenginleştirilmiştir.


Umarız, bu heyecan verici süreci verimli olduğu kadar eğlenceli hale getirmeye çalışan bu sistem ve sunulan tüm bu zengin içerikler, Rusçayı en verimli şekilde ve sağlam temeller atarak öğrenmenizi sağlayacaktır…

?

Öğrenmeyi kolaylaştıran içerikler

 • Dijital Dokümanlar

  16 Ünite. Konuları açıklayıcı temalar. Resimli pratik konuşma diyalogları. Yüzlerce Alıştırma. Alıştırmalara ait cevap anahtarları.

 • Konu Videoları

  Karşılıklı konuşma diyaloglarının ev, restoran, mağaza, market, otel gibi mekanlarda anadili Rusça olan kişilerin oynadığı skeçlerle desteklenmiş konu videoları.

 • Sesli Diyalog ve Alıştırmalar

  Dijital dokümanlardaki yüzlerce alıştırma ve diyalogların, Anadili Rusça olan eğitmenler tarafından seslendirilmiş dinleme dosyaları.

 • Dijital Sözlük

  Günlük hayatta en sık kullanılan kelimeler göz önüne alınarak hazırlanmış, telaffuzlarını da içeren 4000 kelimelik Rusça-Türkçe / Türkçe-Rusça Sözlük.